תהליך ההרשמה

 • מועדי הרשמה וימים פתוחים

  ההרשמה לתואר שני בבצלאל בעיצומה. ההרשמה תסתיים בתאריך 5.9.23.

  התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי 28.7.23 | 10:00, בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים
  לינק לטופס הרשמה למפגש >>

  התכנית לתואר שני בעיצוב אורבני 10.8.23 | 17:00, בית הספר לארכיטקטורה
  לינק לטופס הרשמה למפגש >>

  התכנית לתואר שני בתקשורת חזותית 15.8.23 | 17:00, מפגש בקמפוס בצלאל ע׳׳ש ג׳ק, ג׳וזף ומורטון מנדל וסיור בתערוכת בוגרים.ות
  לינק לטופס ההרשמה למפגש >>

  התכנית לתואר שני במדיניות ותיאוריה של האמנויות 15.8.23 | 12:00, מפגש מקוון
  לינק לטופס ההרשמה למפגש >>

  התכנית לתואר שני באמנויות 17.8.23 | 18:00, מפגש מקוון
  לינק לטופס ההרשמה למפגש >>

 • תהליך ההרשמה

  פירוט תהליך ההרשמה לתואר שני בבצלאל

  ההרשמה לתכניות התואר השני מורכבת משני שלבים:

  שלב ראשון – הרשמה מקוונת

  ההרשמה לבצלאל מתבצעת באמצעות טופס הרשמה מקוון.
  קיימת אפשרות להירשם לתכנית אחת או לשתי תכניות*.
  בטופס המקוון יש למלא פרטים אישיים, סטטוס השכלה אקדמית ובחירת תכנית מבוקשת. בנוסף, יש לבצע תשלום באמצעות כרטיס אשראי (ויזה/ישראכרט/אמריקן אקספרס).
  * הרשמה לשני מסלולים באותה תכנית מתבצעת בקישור לרישום לתכנית אחת. במקרה של הרשמה לשני מסלולים יש לדרג עדיפויות.

  מועמדים ומועמדות שאין באפשרותם לבצע רישום מקוון מוזמנים לפנות למזכירות האקדמית בטלפון 02-5893313 או באמצעות המייל register@bezalel.ac.il ולהזמין טופס הרשמה.

  שלב שני – שליחת מסמכי הרישום ובנוסף תיק עבודות ותרגיל בית בתכניות הרלוונטיות.

  לאחר סיום ביצוע ההרשמה המקוונת יישלח מייל אישור ראשוני והנחיות לשליחת מסמכי הרישום, תיק עבודות ותרגיל בית (במחלקות הרלוונטיות) . יש להגיש את המסמכים במהלך תקופת ההרשמה על פי ההנחיות שמופיעות באישור ההרשמה ולא יאוחר מהמועד שצוין באישור ומופיע גם בהמשך תחת פירוט התכניות השונות. להלן פירוט המסמכים:

  • אישור זכאות לתואר – אישור זכאות בעברית או באנגלית מהמוסד בו סיימת את התואר הראשון. מועמדים שעדיין לא סיימו את התואר, נדרשים להעלות מסמך חתום ממוסד הלימודים, המאשר שהם נמצאים בתהליך סיום התואר ויהיו זכאים לתואר עד לתחילת שנת הלימודים.
   מועמדים עם תואר ראשון מחו”ל יידרשו, בחלק מהמקרים, להגיש אישור ממוסד הלימוד שהתואר אותו סיימו מוכר כתואר ראשון על ידי המדינה בה סיימו את התואר. דרישה לאישור תימסר לאחר הקבלה לבצלאל.
  • גיליון ציונים – גיליון ציונים בעברית או באנגלית מהמוסד בו סיימתם את התואר הראשון.
  • קורות חיים – מסמך קורות חיים המדגיש השכלה אקדמית וניסיון מקצועי.
  • הצהרת כוונות – מסמך הצהרת כוונות המפרט את השאיפות, המטרות והמניעים ללימודים בתוכנית התואר השני ואת הציפיות לגביה (דגשים לפי תכנית מופיעים בהמשך בפירוט הליך ההרשמה בכל תכנית).
  • תיק עבודות – כחלק מתהליך הקבלה נדרשים המועמדים לתכניות התואר השני בעיצוב תעשייתי, אמנויות, עיצוב אורבני ותקשורת חזותית להגיש תיק עבודות.
   תיק העבודות יוגש כקובץ pdf על פי הנחיות מפורטות שיישלחו לאחר ביצוע ההרשמה בפועל.
   דגשים לפי תכנית מופיעים בהמשך בפירוט הליך ההרשמה בכל תכנית.
  • מטלת ביתכחלק מתהליך הקבלה נדרשים המועמדים לתכניות התואר השני בעיצוב תעשייתי, בעיצוב אורבני ובמדיניות ותיאוריה  להכין מטלת בית. 
   לנרשמים לעיצוב תעשייתי- התרגיל יישלח לאחר ביצוע ההרשמה.
   לנרשמים לעיצוב אורבני- המטלה תינתן ביום הבחינות המעשיות.
   לנרשמים למדיניות ותיאוריה של האמנויות – התרגיל ישלח לאחר ביצוע ההרשמה.

  חשוב! אישור הרשמה סופי יינתן רק לאחר הגשת כל המסמכים הנדרשים כמפורט מעלה. מועמדים אשר ביצעו הרשמה מקוונת ולא העלו את המסמכים הנדרשים, לא יוכלו להמשיך בתהליכי הקבלה לבצלאל.
  במקרה כזה לא יוחזר התשלום בעבור ההרשמה ובחינות הכניסה.

  מועמדים אשר העלו את כל המסמכים הנדרשים בתקופת ההרשמה, ולא קיבלו אישור הרשמה תוך שבוע מיום העלאתם, יפנו בדחיפות אל המזכירות האקדמית בטלפון 02-5893313 או במייל register@bezalel.ac.il.

  דמי הרשמה ובחינות כניסה:
  דמי הרשמה ובחינות כניסה לתכנית אחת: 700 ₪ (330 ₪ דמי הרשמה + 370 דמי בחינות)
  דמי הרשמה ובחינות כניסה לשתי תכניות: 900 ₪ (330 ₪ דמי הרשמה + 570 דמי בחינות לשתי מחלקות).

  לנרשמים ללימודים בימים הפתוחים תינתן הנחה של 200 ₪ בדמי ההרשמה.

  בוגרי בצלאל משלוש השנים האחרונות זכאים להנחה בגובה 50% מדמי ההרשמה בלבד (165 ש”ח). למימוש הזכאות יש לבצע את התשלום המלא בזמן הרישום המקוון ולשלוח טופס בדיקת זכאות להנחה למייל המופיע על גבי הטופס.

  אופן התשלום
  בכדי לסיים את תהליך ההרשמה המקוונת באתר בצלאל יש לשלם את דמי ההרשמה והבחינות באמצעות כרטיס אשראי.
  מועמדים שלא ביצעו את התשלום לא יוכלו לגשת לבחינות הכניסה.

  דמי ההרשמה ובחינות הכניסה טובים להצגת מועמדות פעם אחת בלבד ולאותה שנה בלבד.

  ביטול הרשמה
  מועמדים שנרשמו ומבקשים לבטל את הרשמתם, מתבקשים למלא טופס ביטול הרשמה ולשולחו למייל המופיע על גבי הטופס. אין דמי ההרשמה ובחינות הכניסה מועברים משנה לשנה ואין הם מוחזרים גם במקרה שלא נבחנת / לא התקבלת / ביטלת הרשמה. יחד עם זאת, מועמדים אשר יבטלו את הרשמתם לפני מועד סיום ההרשמה יקבלו החזר בעבור דמי הבחינות בלבד.

  חידוש הרשמה
  חידוש הרשמה בעקבות ביטולה יכול להיעשות בכתב בלבד בפניה אל המזכירות האקדמית. הבקשה לחידוש ההרשמה תטופל כאילו נרשם המועמד ביום החידוש ותידון על פי כללי הקבלה שיהיו תקפים באותו יום ובהתאם למספר המקומות בתוכנית המבוקשת.

  אישור הרשמה וזימון לבחינות
  אישור הרשמה ראשוני יישלח למייל האישי לאחר הרישום המקוון. אישור הרשמה סופי יישלח לאחר שליחת מסמכי ההרשמה ותיק העבודות (במחלקות הרלוונטיות) כפי שיפורט בהנחיות שיישלחו לאחר ביצוע הרישום המקוון . זימונים לבחינות הכניסה ותרגילי בית במחלקות הרלוונטיות יישלחו למייל האישי עם סיום מועד ההרשמה. זימונים אלה אינם באים להחליף את אחריותכם לבירור מועדי הבחינות ומיקומן המפורסמים באתר זה.

  הודעה על מעבר שלב בבחינות הכניסה
  בתכניות התואר השני בעיצוב תעשייתי, אמנויות ותקשורת חזותית יתקיימו שני שלבים לבחינות הכניסה. מועמדים שיעברו בהצלחה את השלב הראשון יזומנו לשלב השני. הודעה על מעבר שלב תימסר למועמדים באמצעות המייל האישי.

  הודעה על תוצאות סופיות של הליך הקבלה
  בתום תהליך הקבלה ישלחו למועמדים הודעות קבלה ללימודים, דחייה או המתנה. התשובות למועמדים נמסרות במייל בלבד. לא תינתנה תשובות טלפוניות. החלטות האקדמיה כוחן יפה אך ורק לגבי שנת הלימודים שהמועמד ביקש להתקבל אליה. מועמד שהתקבל ולא התחיל בלימודיו באותה שנה, חייב לחדש את מועמדותו ולעבור את הליך הקבלה שנית.
  למועמדים שיתקבלו ללימודים תשלח הודעה בצירוף טפסי הרשמה ללימודים והודעה על סדרי תשלום שכר הלימוד. עליכם יהיה להסדיר את שכר הלימוד, ולהעלות את המסמכים המבוקשים לתכנת 'אורביט לייב' על פי הנחיות שתקבלו תוך שבועיים מיום קבלת ההודעה על הקבלה, על מנת להבטיח את מקומכם. קבלת מועמדים שלא יעמדו בתנאים אלו – תבוטל, לא תשלח התראה לפני הביטול והמקום יימסר למועמדים מרשימת ההמתנה. על המועמדים שהתקבלו לשתי תכניות לבחור את התוכנית בה הם מעוניינים ולהעלות טופס המודיע על בחירתם יחד עם יתר טפסי מימוש הקבלה.

  ערעור על תוצאות בחינות הכניסה
  תוצאות בחינות הכניסה הינן סופיות ואין אפשרות לערער עליהן. מועמדים שמילאו אחר כל התנאים הדרושים לקבלה וסבורים שהמטפלים בבקשה טעו או שגו בטיפול מבחינה מנהלית בלבד, רשאים להגיש קבילה בכתב למזכירות האקדמית בבצלאל.

  ידיעת שפות בתכניות התואר השני
  ידיעת השפה העברית – הלימודים באקדמיה מתנהלים לרוב בשפה העברית. על הסטודנטים בתואר השני, להיות ברמת עברית המאפשרת את לימודיהם המעשיים והעיוניים.
  ידיעת השפה האנגלית – כחלק מתנאי הקבלה לאקדמיה נדרשים המתקבלים להציג רמת פטור באנגלית. מועמדים ללא תואר ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בישראל או מארץ דוברת אנגלית, יידרשו לעבור מבחן אמי”ר/אמיר"ם ולהגיע לרמת הפטור באנגלית עד לסוף השנה הראשונה ללימודים.

  לנרשמים לתואר השני באמנויות- תכנית הלימודים מאפשרת קליטה של סטודנטים שאינם דוברי עברית. התכנית מתנהלת באופן היברידי בעברית ובאנגלית.

 • מידע על תהליך הקבלה ומועדי הבחינות לתכנית התואר השני באמנויות

  תנאים להצגת מועמדות לתכנית:

  רשאים להציג מועמדות בעלי תעודת B.A. ,B.F.A. ,B. Des. ,B.Sc. ,B. Arch. ,B.Ed בוגרי האוניברסיטאות, בצלאל או כל מוסד אקדמי הזכאי להעניק תואר ראשון, שיעמדו בתנאי הקבלה.

  יש להציג ציון משוקלל של 80 לפחות במסגרת לימודיו לתואר ראשון.

  התכנית מתנהלת באופן היברידי בעברית ובאנגלית ומאפשרת קליטה של סטודנטים שאינם דוברי עברית.

  *מועמדים בעלי תואר ראשון שממוצע ציוניהם נמוך מהנדרש (בין 75-79) ורואים עצמם ראויים להתקבל לתוכנית רשאים להגיש בקשה מיוחדת לוועדת הקבלה באמצעות המזכירות האקדמית. ההשתתפות בוועדות הקבלה מותנית באישור התכנית מראש. ומכסת המתקבלים במעמד זה מוגבלת לעד 10% מכלל המתקבלים לתכנית. (ייתכן יחויבו בקורסי השלמה בהם יידרשו להשיג ציון משוקלל של 80 לפחות)

   

  דרישות קדם:

  בהתאם לתחום לימודי התואר הראשון, ועדת הקבלה תחליט אם לחייב בתכנית השלמה ובאיזה היקף.
  את תכנית ההשלמה יש להשלים לפני תחילת לימודי התואר השני, או במהלך ועד תום שנת הלימודים הראשונה, בהתאם להחלטת ועדת הקבלה. השלמת הקורסים מהווה תנאי להמשך הלימודים בתכנית.
  לימודי ההשלמה כוללים פרקי מבואות בתולדות האמנות וסמינר (כולל כתיבת עבודה).

  ייתכנו שינויים בהיקף ובהרכב תכנית ההשלמות.

  התשלום עבור קורסי ההשלמה יהיה בהתאם למספר הנ”ז ובנוסף לשכר הלימוד של התכנית האקדמית.

  מועמדים.ות מצטיינים.ות, שאין להם תואר אקדמי, ואשר יוכיחו הישגים גבוהים במיוחד ויכולת לקיים עבודת סטודיו עצמאית, יוכלו להגיש מועמדותם למסלול של לימודי המשך: תכנית לימודי תעודה שאינה מקנה תואר אקדמי. מספר המקומות במסגרת זו מצומצם ואין האקדמיה מתחייבת לקבל מועמדים במסגרת כאמור. שכר הלימוד במסגרת זו שונה וגבוה יותר מהתכנית האקדמית.

   

  תהליך הקבלה:

  שלב הרשמה: הרשמה מקוונת והגשת מסמכים ותיק עבודות

  פירוט על שלב ההרשמה מופיע בעמוד זה תחת פרק 'תהליך ההרשמה'

  דגשים מיוחדים לתכנית:

  תיק העבודות יכלול תיעוד ודוגמאות באופן המייצג בצורה הטובה ביותר את עבודתם העכשווית – כל מדיום ותחום עשיית אמנות אפשרי. יש לציין לצד כל עבודה: כותרת, המדיה, שנה ומידות. אנו ממליצים לכלול תיאור קצר של כל עבודה או קבוצת עבודות.
  סרטי וידאו יוגשו בצורת תקציר של 3 עד 5 דקות וניתן לצרף גם לינק לסרט המלא.

  הצהרת הכוונות אמורה לפרוס את תפיסת עולמך ביחס לעשייה האמנותית שלך. יש לנסח מספר שאלות יסוד המהותיות ללב מהלכי העשייה שלך. תהליכי עבודה, תחומי עניין ותוכן, עניינים מדיומאליים, ספקות ואף רעיונות עבודה התחלתיים.
  יש לתאר ולהציע תהליך עבודה בו את/ה מקוון לבחון ולממש שאלות אלו בשנתיים הקרובות במסגרת הלימודים.

  את המסמכים יש להגיש על פי ההנחיות שמופיעות באישור ההרשמה עד לתאריך 9.9.23.

  שלב א’: בחינת תיק העבודות ומסמכי הרישום

  השלב הראשון של תהליך הקבלה כולל בחינה של תיקי עבודות, קורות חיים, גיליון ציונים והצהרת כוונות של המועמדים ללא נוכחותם. מועמדים שיעברו את שלב המיון הראשון יזומנו לראיון קבלה המהווה שלב מיון שני.

  על תיקי העבודות עוברת ועדה המורכבת מנציגי סגל ההוראה של התכנית, ראש התכנית, פרופ' דור גז ואוצרות/ים מובילות בתחום: ענת דנון, אוצרת, מוזיאון תל אביב לאמנות; הילה כהן שניידרמן, אוצרת מוזיאון בת ים לאמנות; סאלי הפטל, אוצרת עצמאית; תמר מרגלית, אוצרת המרכז לאמנות עכשווית, תל אביב.

  שלב ב’: ראיון קבלה

  לראיון הקבלה יזומנו מועמדים אשר עברו בהצלחה את שלב המיון הראשון.
  הראיונות יתקיימו בתאריך 21.9.23 על פי זימון אישי אשר יישלח במייל בתום השלב הראשון.
  זימונים אלה אינם באים להחליף את אחריות המועמד/ת לברר היכן ומתי ייערכו ראיונות הקבלה.

  במהלך ראיון הקבלה תתבקשו להציג ולשוחח על יצירותיכן.ם. כמו כן, תתבקשו להתייחס להצהרת הכוונות שכתבתן.ם כמו גם לשאלות היסוד אותן ניסחתן.ם ביחס לעשייה שלכן.ם. יש להביא לראיונות הקבלה מספר עבודות מקוריות (לא כולל עבודות וידיאו או עבודות מחשב). בנוסף, יש להביא לראיונות הקבלה תעודה מזהה (תעודת זהות, תעודת עולה, דרכון), ואת הזימון לראיון הקבלה.

 • מידע על תהליך הקבלה ומועדי הבחינות לתכנית התואר השני במדיניות ותיאוריה של האמנויות

  תנאים להצגת מועמדות לתכנית:

  תואר ראשון אקדמי במדעי הרוח או באמנויות .B.A. / B.ED או תואר ראשון מבית ספר לאמנות ולעיצוב .B.F.A. / B.Des. / B.Arch

  ציון ממוצע של 85 לפחות בלימודי התואר הראשון.

  פטור מלימודי אנגלית ברמה אקדמית.

  הלימודים  באקדמיה מתנהלים ברובם בשפה העברית. על הסטודנטים בתואר השני לשלוט בשפה העברית ברמה המאפשרת את לימודיהם המעשיים והעיוניים.

  *מועמדים בעלי תואר ראשון שאינם עומדים בתנאי הסף להגשת מועמדות ורואים עצמם ראויים להתקבל לתכנית, רשאים להגיש בקשה מיוחדת לוועדת הקבלה באמצעות המזכירות האקדמית. השתתפות בוועדות הקבלה מותנית באישור התכנית מראש. מכסת המתקבלים במעמד זה מוגבלת לעד 10% מכלל המתקבלים לתכנית.

  דרישות קדם:

  מועמדים ומועמדות ללא תואר ראשון בתחום האמנויות, העיצוב או הארכיטקטורה, יידרשו להשלים קורסי השלמה במסגרת שנת השלמה, וזאת לפני תחילת הלימודים בתכנית. כל מקרה ייבחן לגופו בהתאם ללימודי התואר הראשון של המועמד/ת.

  קורסי השלמה מתקיימים לרוב בימי ראשון.

  היקף והרכב תכנית ההשלמות המלאה:

  • תולדות האמנות, 2 נ"ז
  • מושגי יסוד בתרבות, 2 נ"ז
  • מבוא לתרבות חזותית 2 נ"ז
  • אמנות מודרנית 2 נ"ז

  * כל מקרה ייבדק לגופו בהתאם ללימודי התואר הראשון של המועמד/ת

  התשלום בעבור קורסי ההשלמה יהיה בהתאם למספר הנ”ז ובנוסף לשכר הלימוד של התכנית האקדמית.

  ייתכנו שינויים בהיקף ובהרכב תכנית ההשלמות.

  תהליך הקבלה:

  שלב הרשמה: הרשמה מקוונת והגשת מסמכים ותיק עבודות

  פירוט על שלב ההרשמה מופיע בעמוד זה תחת פרק 'תהליך ההרשמה'.

  דגשים מיוחדים לתכנית

  מטלת ביתהתרגיל יישלח לאחר ביצוע ההרשמה.

  את המסמכים (כולל מטלת הבית) יש להגיש על פי ההנחיות שמופיעות באישור ההרשמה עד לתאריך 9.9.23.

  ראיונות קבלה

  ראיונות הקבלה יתקיימו  בתאריך 14.9.23 על פי זימון אישי אשר יישלח במייל בתום ההרשמה.
  זימונים אלה אינם באים להחליף את אחריות המועמד.ת לברר היכן ומתי ייערכו ראיונות הקבלה.

 • מידע על תהליך הקבלה ומועדי הבחינות לתכנית התואר השני בעיצוב אורבני

  תנאים להצגת מועמדות לתכנית:

  התכנית מיועדת לאדריכלים ולאדריכלי נוף וכן לבוגרי תואר ראשון בתחומי ידע אחרים כגון: ארכיאולוגיה, תולדות האמנות, עיצוב, גיאוגרפיה, פילוסופיה, היסטוריה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, כלכלה, משפט, לימודי הסביבה וקיימות – כל אלו בכפוף לעמידה בתנאי סף ובלימודי השלמה.

  מועמדים בעלי ניסיון מקצועי מוכח בארכיטקטורה או אדריכלות נוף של שלוש שנים לפחות נדרשים להציג ציון ממוצע של 80 ומעלה (כולל פטור ברמה אוניברסיטאית באנגלית) מלימודי התואר הראשון.

  מועמדים בעלי תעודת תואר ראשון בתחומים אחרים, נדרשים להציג ציון ממוצע של 85 לפחות (כולל פטור ברמה אוניברסיטאית באנגלית) מלימודי התואר הראשון וידרשו לשנת השלמות כמפורט להלן.

  *מועמדים בעלי תואר ראשון שאינם עומדים בתנאי הסף להגשת מועמדות ורואים עצמם ראויים להתקבל לתכנית, רשאים להגיש בקשה מיוחדת לוועדת הקבלה באמצעות המזכירות האקדמית. ההשתתפות בוועדות הקבלה מותנית באישור התכנית מראש. מכסת המתקבלים במעמד זה מוגבלת לעד 10% מכלל המתקבלים לתכנית.

  על כל המועמדים מוטלת החובה להתחיל את הלימודים בתכנית עם ידע באוטוקד ותוכנות Adobe (אילוסטרייטור ופוטושופ).
  מבחן הכניסה יכלול בדיקת את רמת השליטה בכלים אלו. מועמדים שלא יעברו בדיקה זו יוכלו להתקבל בתנאי שיירשמו לקורס השלמה בכלים דיגיטליים כחלק משנת השלמות.

  הלימודים באקדמיה מתנהלים ברובם בשפה העברית. על הסטודנטים בתואר השני, לשלוט בשפה העברית ברמה המאפשרת את לימודיהם המעשיים והעיוניים.

  דרישות קדם:

  מועמדים שיעברו בהצלחה את בחינות הכניסה, ועדת הקבלה תחליט אם נדרשים לימודי השלמה חלקיים או מלאים.

  לימודי ההשלמה כוללים:

  • סטודיו מבוא – 3 נ"ז
  • קורס מבוא לעיצוב אורבני – 2 נ"ז
  • כלים מבוססי מסך 1 – 1 נ"ז
  • כלים מבוססי מסך 2 – 1 נ"ז
  • תולדות האדריכלות במאה ה 20 – שנתי – 2 נ"ז

  בשנת ההשלמות ניתן יהיה לקחת קורסים עיונים במקביל אך יש לעבור את לימודי ההשלמה בהצלחה לפני שניתן יהיה להתחיל את הלימודים המעשיים במעבדות.

  ייתכנו שינויים בהיקף ובהרכב תכנית ההשלמות.

  התשלום בעבור קורסי ההשלמה יהיה בהתאם למספר הנ”ז ובנוסף לשכר הלימוד של התכנית האקדמית.

  השלמת הקורסים מהווה תנאי להמשך לימודים בתכנית. בקשת פטור מחלק מהקורסים על סמך לימודים קודמים ממוסדות להשכלה גבוהה מוכרים, ידונו בוועדת הקבלה לגופו של עניין.

  * על המתקבלים לתכנית, שיידרשו בקורסי השלמה, להשתתף בסדנת kickoff שתתקיים בתחילת חודש אוקטובר.

  תהליך הקבלה:

  הרשמה מקוונת והגשת מסמכים, מבחן בית ותיק עבודות

  פירוט על שלב ההרשמה מופיע בעמוד זה תחת פרק 'תהליך ההרשמה'

  דגשים מיוחדים לתכנית:

  תיק העבודות – תיק העבודות יכלול מבחר של עד 5 עבודות המציגות ניסיון אקדמי או מקצועי של המועמד.ת. העבודות יכולות להיות הן עבודות עיצוביות גרפיות והן מאמרים או כל חומר אחר המראה על הבנה אינטלקטואלית בהתמודדות עם בעיות מורכבות (לא יעלה על 5 MB)

  מבחן בית– כחלק מבחינות הכניסה המועמדים ידרשו לבצע מבחן בית שיכלול עבודה ידנית דיגיטלית- בתוכנות אוטוקד, פוטושופ ואילוסטרייטור. המבחן יישלח שבוע לפני מועד מבחני הכניסה המעשים, הגשת  המבחן ביום הראיונות.

  את המסמכים יש להגיש על פי ההנחיות שמופיעות באישור ההרשמה עד לתאריך 9.9.23.

  יום מבחני הכניסה:

  שלב א: מבחנים מעשיים

  בתאריך 13.9.2023 יתקיים מבחן מעשי ומבדק באנגלית. המבחן המעשי יכלול תרגיל אשר יבחן את יכולות המועמד.ת לתרגם חשיבה קונספטואלית לתפיסה קונקרטית ותרגיל הבוחן הבנה בסיסית של המועמד.ת  בקריאת המרחב והצגתו.

  שלב ב: ראיונות אישיים

  לאחר המבחנים המעשיים יתקיימו ראיונות קבלה אישיים.

 • מידע על תהליך הקבלה ומועדי הבחינות לתכנית התואר השני בעיצוב תעשייתי

  תנאים להצגת מועמדות לתכנית:

  רשאים להציג מועמדות בעלי תואר ראשון לפחות מהארץ או מחו”ל המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, על פי הפירוט הבא:

  • מועמדים בעלי תואר ראשון לפחות בעיצוב תעשייתי.
  • מועמדים בעלי תואר ראשון לפחות מתחומים העיצוב והאומנות השונים.
  • מועמדים בעלי תואר ראשון לפחות מתחומי ההנדסה והמחשבים.
  • מועמדים בעלי תואר ראשון לפחות מתחומים נוספים כגון מדעי החברה והרוח ומדעי החיים, אשר יוכיחו הישגים וכישורים מתאימים לתוכנית.

  על המועמד להציג ציון משוקלל של 80 לפחות במסגרת לימודיו לתואר ראשון.

  *מועמדים בעלי תואר ראשון שממוצע ציוניהם נמוך מהנדרש (בין 75-79) ורואים עצמם ראויים להתקבל לתוכנית רשאים להגיש בקשה מיוחדת לוועדת הקבלה באמצעות המזכירות האקדמית. ההשתתפות בוועדות הקבלה מותנית באישור התכנית מראש.
  מכסת המתקבלים במעמד זה מוגבלת לעד 10% מכלל המתקבלים לתכנית.

  יתרון לבעלי ניסיון תעסוקתי של 3 שנים ומעלה.

  הלימודים באקדמיה מתנהלים ברובם בשפה העברית. על הסטודנטים בתואר השני, לשלוט בשפה העברית ברמה המאפשרת את לימודיהם המעשיים והעיוניים.

  תהליך הקבלה:

  הרשמה מקוונת והגשת מסמכים, תרגיל בית ותיק עבודות.

  פירוט על שלב ההרשמה מופיע בעמוד זה תחת פרק 'תהליך ההרשמה'.

  דגשים מיוחדים לתכנית:

  הגשת תיק עבודות – עד 10 עבודות. פורמט דיגיטלי PDF. יש להוסיף לצד כל עבודה טקסט הסבר, שנה בה נעשתה, באיזו מסגרת, אם זו עבודה משותפת מה חלקך בה.
  מועמדים שאינם מעצבים או אמנים אינם נדרשים להציג תיק עבודות אלא לשלוח בפורמט PDF עבודות או פרויקטים שמשקפים את עיסוקם ואשר מהווים מעין כרטיס ביקור ויזואלי עבור הועדה. יש לפרט על ההקשר של הפרויקט/ים ולהסביר את תרומתכם.ן בו אם זה היה פרויקט קבוצתי.
  במידה ויש קישור לסרטון וידאו או אתר יש לכלול את הקישורים במסמך.

  מכתב מוטיבציה – בשונה מתוכניות העיצוב בתואר הראשון בבצלאל שמטרתן להכשיר מעצבים, אנו בתוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי שואפים להשתמש בעיצוב כבסיס למחקר ופיתוח של רעיונות שיעסקו בבעיות, באתגרים ובחלומות של התקופה בכדי לייצר השפעה חיובית על הסביבה והחברה בה אנו חיים.
  לכן אנו פועלים לאתר מועמדים.ות בעלי תחומי עניין מוגדרים, ומחפשים סטודנטים וסטודנטיות שמעוניינים.ות ליצור ולפעול בתוך שדה מחקרי ייחודי או שבוערת בהם.ן התשוקה לחקור ולהתעמק בתחום מוגדר.
  בתוכנית אנו רואים ב"עיצוב" כלי שלא יכול לעמוד באופן עצמאי, אלא ככלי אליו ניתן לצקת תכנים רבים. עיצוב הוא כלי ליצירה ושינוי וככזה הוא מתאים כמעט לכל שדה ותחום, מחינוך ועד בריאות, מבניית קהילות ועד חקר החלל, מחקלאות אורבנית, תחבורה חכמה ועוד…
  המועמדים.ות מתבקשים.ות לכתוב טקסט קצר (עד 500 מילים) בו תתארו תחום אחד או שנים בהם אתם מתעניינים.ות. אנא ציינו מדוע ברצונכם.ן לעסוק דווקא בתחום זה, ומדוע אתם.ן מוצאים אותו חשוב או מעניין והאם יש לכם.ן נסיון כלשהו או שעשיתם.ן כברת דרך בתחום זה.

  תרגיל בית – תרגיל הבית יישלח לנרשמים לאחר ביצוע ההרשמה. את התרגיל יש להגיש יחד עם תיק העבודות על פי ההנחיות שיישלחו.

  את המסמכים יש להגיש על פי ההנחיות שמופיעות באישור ההרשמה עד לתאריך 9.9.23.

  ראיונות קבלה
  הראיונות יתקיימו תאריך 12.9.23  על פי זימון אישי אשר יישלח במייל בתום ההרשמה.
  זימונים אלה אינם באים להחליף את אחריות המועמד.ת לברר היכן ומתי ייערכו ראיונות הקבלה.

  במהלך ראיון הקבלה יתבקשו המועמדים.ות להציג את העבודה הנבחרת ונשוחח על מכתב המוטיבציה ששלחו.

 • מידע על תהליך הקבלה ומועדי הבחינות לתכנית התואר השני בתקשורת חזותית

  תנאים להצגת מועמדות לתכנית:

  תכנית התואר השני בתקשורת חזותית פונה למועמדים/ות בעלי תעודת תואר ראשון (בוגר) בעיצוב גרפי או תקשורת חזותית (B.Des) ממוסד להשכלה גבוהה המוכר על ידי המל”ג בארץ או בחו”ל.

  מועמדים/ות בעלי/ות תואר בוגר ללא ניסיון מקצועי, ידרשו להציג ציון ממוצע של 85 לפחות (כולל פטור ברמה אוניברסיטאית מאנגלית) מלימודי התואר הראשון.

  מועמדים/ות בעלי/ות ניסיון מקצועי מוכח של שלוש שנים לפחות ידרשו להציג ציון ממוצע של 80 לפחות (כולל פטור ברמה אוניברסיטאית מאנגלית) מלימודי התואר הראשון.

  *מועמדים בעלי תואר ראשון שאינם עומדים בדרישות ההרשמה כמפורט מעלה, אך בעלי ניסיון מקצועי מוכח בתחומי התקשורת החזותית, יוכלו להגיש את מועמדותם לוועדת קבלה מיוחדת אשר תדון בבקשתם באמצעות המזכירות האקדמית. ההשתתפות בוועדות הקבלה מותנית באישור התכנית מראש.

  הלימודים באקדמיה מתנהלים ברובם בשפה העברית. על הסטודנטים ועל הסטודנטיות בתואר השני, לשלוט בשפה העברית ברמה המאפשרת את לימודיהם המעשיים והעיוניים.

  תהליך הקבלה:
  הרשמה מקוונת והגשת מסמכים ותיק עבודות
  פירוט על שלב ההרשמה מופיע בעמוד זה תחת פרק 'תהליך ההרשמה'.

  את המסמכים יש להגיש על פי ההנחיות שמופיעות באישור ההרשמה עד לתאריך 9.9.23.

  שלב א’: בחינת תיק העבודות ומסמכי הרישום
  השלב הראשון של תהליך הקבלה כולל בחינה של תיקי עבודות, קורות חיים, גיליון ציונים והצהרת כוונות של המועמדים ללא נוכחותם. מועמדים שיעברו בהצלחה שלב זה, יוזמנו לשלב ב’ של תהליך הקבלה.

  שלב ב’: ראיון קבלה
  לראיון הקבלה יזומנו מועמדים אשר עברו בהצלחה את שלב המיון הראשון.
  הראיונות יתקיימו בתאריך 18.9.23 על פי זימון אישי אשר יישלח במייל בתום השלב הראשון.
  זימונים אלה אינם באים להחליף את אחריות המועמד/ת לברר היכן ומתי ייערכו ראיונות הקבלה.

 • צרו קשר

  יעוץ לימודים (טרם ההרשמה)
  admission@bezalel.ac.il 052-2826657

  הרשמה (לאחר ביצוע ההרשמה)
  register@bezalel.ac.il 02-5893313

  מזכירות אקדמית (תמיכה טכנית בהרשמה)
  academic@bezalel.ac.il 02-5893296

  ראש מנהל סטודנטים (אישור להרשמה 'על תנאי')
  academ@bezalel.ac.il

  דיקנית הסטודנטים (מלגות, דיור, התאמות, תמיכה אקדמית ומעורבות חברתית)
  02-5893279 shelly@bezalel.ac.il

  תכנית התואר השני בתקשורת חזותית
  02-5893383 vc.mdes@bezalel.ac.il

  תכנית התואר השני באמנויות
  03-6824082 mfa@bezalel.ac.il

  תכנית התואר השני בעיצוב אורבני
  052-3882981  urbdes@bezalel.ac.il

  תכנית התואר השני במדיניות ותאוריה של האמנויות
  02-5631584 m.a.prg@bezalel.ac.il

  תכנית התואר השני בעיצוב תעשייתי
  02-6332996 idmaster@bezalel.ac.il

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA תחת מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.
להרשמה ליום פתוח
הירשמו עכשיו: