הזדמנות אחרונה להרשמה!

להורדת השנתון לאתר ההרשמה
form filler
עדי טקו עדי טקו
עדי טקו ונטע כהן / בן חורין עדי טקו ונטע כהן / בן חורין
יניב טורם יניב טורם
אנקטי אנקטי
דניאל פלג דניאל פלג

על התוכנית:

אנו חיים בתקופה שבה השינוי במרחבים התרבותיים והטכנולוגיים הולך ומואץ. הטכנולוגיות החדשות והתמורות החברתיות הקשורות בהן מביאות להתפשטותו והתעצמותו של המרחב החזותי, ולצד זה – של מרחב ההזדמנויות הנפתח בפני מעצבות ומעצבים חזותיים. במקביל הולכת ומתפתחת ההכרה בעוצמה הציבורית והכלכלית של היצירתיות והחדשנות שמעצבים ומעצבות מביאים איתם לכל סביבה שבה הם פועלים.
 
תכנית התואר השני בתקשורת חזותית (M.Des) היא תכנית דו-שנתית, היחידה מסוגה בישראל, הפועלת כחממה פורצת דרך לפיתוח פרויקטים חדשניים בשדה התקשורת החזותית.
 
התכנית מיועדת למעצבים ומעצבות שהפגינו מצוינות בלימודי התואר הראשון או בפעילותם המקצועית, ומזמינה אותם לפתח את המומחיות המקצועית שלהם, לחקור את שדה התקשורת החזותית ולרכוש מיומנויות חדשות שיכשירו אותם להוביל תהליכי עומק ולפעול כסוכני שינוי במרחבים החזותיים, התרבותיים והטכנולוגיים של המאה ה-21.
 
במרכז תכנית הלימודים עומד פרויקט מרכזי, מעשי ומחקרי (Practice-Based Research), שאותו מפתחים הסטודנטים והסטודנטיות במשך שנתיים, בליווי מומחים ומומחיות בתחומי התקשורת החזותית, התיאוריה והטכנולוגיה.
 
לצד היותה מעבדת חקר, המעודדת סקרנות, חשיבה ביקורתית, יצירתיות ויוזמה, פועלת התכנית בדיאלוג מתמיד עם המרחבים שבהם מעצבים ומעצבות פועלים באמצעות שיתופי פעולה, סדנאות אורח ומפגשים עם מעצבים, מעצבות, חוקרים וחוקרות מובילים מהארץ ומהעולם.
 
הלימודים בתכנית מתקיימים בימי חמישי בבניין בצלאל הר-הצופים ובימי שישי בבית הנסן, ירושלים.

הזדמנות אחרונה להרשמה!

להורדת השנתון לאתר ההרשמה
form filler
Kekan Design עיצוב פוגש מדע סדנה בשיתוף עם אוניברסיטת טוקיו. צילום: מריה שרף Kekan Design עיצוב פוגש מדע סדנה בשיתוף עם אוניברסיטת טוקיו. צילום: מריה שרף
סתיו מנדלבאום. מסלול אודות. צילום: דור קדמי סתיו מנדלבאום. מסלול אודות. צילום: דור קדמי
גילי מרדינגר/ in touch מסלול עיצוב וטכנולוגיה, פרויקט מסכם גילי מרדינגר/ in touch מסלול עיצוב וטכנולוגיה, פרויקט מסכם
יריב אפשטין / challenge36 מסלול ניהול עיצוב, פרויקט מסכם יריב אפשטין / challenge36 מסלול ניהול עיצוב, פרויקט מסכם
The M.DES Roadshow 2018 צילום מריה שרף The M.DES Roadshow 2018 צילום מריה שרף

על התוכנית:

התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל היא תכנית דו-שנתית, המכשירה מעצבים ויוצרים יוצאי דופן לתפקידי מנהיגות בעולם משתנה. בתכנית שלושה מסלולים: ניהול עיצוב, עיצוב וטכנולוגיה ואודות עיצוב בהם מקנים לסטודנטים כלים, ידע ומסגרת לימודית ויצירתית. כל אחד מהמסלולים מכין את המעצבים למאה ה-21 באמצעות דגש על עיצוב תהליכים וחוויות, עיצוב מערכתי, מחקר וביקורת ואסטרטגיה כוללת. התכנית מושתת על ההנחה כי מעצבים הם סוכני שינוי המאפשרים חיבורים בין-תחומיים, התבוננות חדשה על בעיות ומצבים והצעת פתרונות ומהלכים מקוריים. לשם כך התכנית מייצרת הזדמנויות להתנסות בעבודה מעשית במגוון תחומים: בהיי-טק ובתעשיה, עולם האוצרות והאמנות, עולם האקדמיה והמחקר, המגזר השלישי ורשויות מקומיות - כמו גם במסגרות של שיתופי פעולה בינלאומיים.

התכנית חושפת בפני הסטודנטים את המשמעויות העמוקות של תהליכים מרכזיים המתרחשים כיום בעולם, ומאפשרת להם לתרגם תהליכים של חדשנות וחשיבה עיצובית לשפה אישית ומובחנת, תוך השתלבות בתהליכי פיתוח מוצרים ושירותים חדשים, בעולם תחרותי ודינמי. במהלך התכנית תבנה היכולת להשתלב בצוותים מולטידיסיפלינריים ובתהליכי פיתוח, לשלב ראייה מערכתית ולגבש גישה ביקורתית. בנוסף ירכשו הסטודנטים כלים לפעולה בסביבה גלובלית, ליצירת קשרים עם בעלי עניין ולאיזון בין צרכים שונים. מיומנויות אלה יהוו אבני בוחן מרכזיות ביכולתו של מעצב להשתלב ולהצליח בשוק ובשיח הישראלי והגלובאלי.

התכנית מציעה התמקדות בשלושה תחומי ידע מרכזיים בשדה העיצוב העכשווי – עיצוב, ניהול וטכנולוגיה. בכל אחד מעולמות התוכן הללו תפעל התכנית להכשיר את בוגריה להנהיג ולהשפיע – בתחומי העיצוב האקספרימנטלי והקונספטואלי, כמנהיגים עסקיים וחברתיים ומובילי חדשנות וכחלוצים פורצי דרך ביצירתה של תעשייה המתבססת על שילוב יכולות עיצוביות וטכנולוגיות. לצד הלימודים במסגרת המסלולים, מתקיימים שיעורים משותפים וסדנאות מחקר המפגישות את כל הסטודנטים ומאפשרות הפריה הדדית בין התחומים. התכנית פועלת משנת 2003 ובוגריה השתלבו בחזית התעשייה ושדות העיצוב: כמנהלי צוותי חדשנות ברשויות מקומיות ובחיל האויר, מנהלי מוצר בהי-טק ובסטארטאפים, כמעצבי UI/ UX בחברות גלובליות כמיקרוסופט, HP, אינטל, כמנהלי מעבדות חדשנות במכון ויצמן ורשת אורט, כמרצים באקדמיות לעיצוב, אוצרים יוצרים ויזמים. בין המרצים ניתן למצוא מעצבים, אמנים ואוצרים מובילים, כלכלנים, אנשי שיווק ומדענים, וחוקרים עם ידע נרחב בתחומי ניהול אסטרטגיה, ניהול ועיצוב מוצר, עיצוב שירות, עיצוב אינטראקציה ומשחקים, תכנות, סטוריטלינג, חשיבה ביקורתית, אוצרות וכתיבה.

הזדמנות אחרונה להרשמה!

להורדת השנתון לאתר ההרשמה
form filler

על התוכנית:

התכנית מובילה כפלטפורמה אקדמית לניהול שיח וידע על העיר העכשווית בארץ ובעולם, היא מהווה חלק מרשת של שיתופי פעולה מקומיים ובינלאומיים וצומת תיאורטי ומקצועי לדיון בסוגיות עיצוביות ותכנוניות בעיר. הלימוד והמחקר התיאורטיים משמשים בסיס ידע ללימודים המעשיים (הפרקטיקה של עיצוב אורבני), המהווה שדה מחקר ופעולה חלוציים ומתווי דרך בעיצוב אורבני.

עבודת הסטודנטים והמרצים בתכנית מבוססת על יצירת מעורבות אקטיבית בחיים העירוניים במרחב האורבני בכלל ובירושלים בפרט. התכנית מבוססת על תחומי ידע מגוונים ובמרכזה זיקה בין לימודים מעשיים במסגרת סטודיו ובין לימודים עיוניים, תיאורטיים ומתודולוגיים. זוהי תכנית ייחודית, בין-תחומית ופורצת דרך המכשירה אנשי מקצוע בעלי ידע רחב-אופקים ובסיס תיאורטי מעמיק.

מיקומה הייחודי של בצלאל בעיר מרתקת כירושלים מהווה, אנו סבורים, הזדמנות למחקר תיאורטי ומעשי ייחודי בשדה העיצוב האורבני.

הזדמנות אחרונה להרשמה!

להורדת השנתון לאתר ההרשמה
form filler
יערה צח / ללא שם יערה צח / ללא שם
חביב קפצון / לאפיס לאזולי חביב קפצון / לאפיס לאזולי
כרם נאטור כרם נאטור
יערה צח / ללא שם יערה צח / ללא שם

על התוכנית:

התכנית לתואר שני באמנויות בבצלאל היא תכנית ייחודית מסוגה בישראל המכשיר אמנים המסוגלים להחזיק סטודיו פעיל ופורה בתל-אביב.
בהסתמך על אבני היסוד שהסטודנטים רכשו במהלך לימודי התואר הראשון ולאחריהם, התכנית פועלת כ"חממה" רעיונית התומכת בבניית גוף עבודות מגובש, מקורי, חקרני וניסיוני המוצג במסגרת תערוכת הגמר. התכנית כוללת טווח פעילות בין- לאומי רחב בשיתוף מרצים, אמנים, תכניות מקבילות ברחבי העולם (חילופי סטודנטים) ותכניות רזינדסי ייעודיות לתלמידי התכנית.

מערך הלימודים משלב דיסציפלינות מגוונות כדי לאפשר לסטודנטים להיחשף למנעד רחב ככל האפשר של כיווני פעולה הכוללים: התנסות בביקורת, העמדת תערוכות, עבודת סטודיו, יצירת קשרים מקצועיים עם גורמים בשדה האמנות, מחקר שטח, מחקר היסטורי ותיאורטי, הקמת פלטפורמות לשיתוף ידע ועוד. 
בלב התוכנית עומדת התפיסה כי אין תחליף למפגש המשמעותי שבין אמן בכיר לאמן צעיר וכל סטודנט מקבל סטודיו אישי.

הזדמנות אחרונה להרשמה!

להורדת השנתון לאתר ההרשמה
form filler
!Excavation Mark חשיפה שימור האדרה. אוצר: עמית שמאע. פתיחת התערוכה במסגרת פסטיבל מנופים 2018. צילום: דור קדמי !Excavation Mark חשיפה שימור האדרה. אוצר: עמית שמאע. פתיחת התערוכה במסגרת פסטיבל מנופים 2018. צילום: דור קדמי
במסגרת קורס מוזיאולוגיה במוזיאון ישראל, צילום: דור קדמי במסגרת קורס מוזיאולוגיה במוזיאון ישראל, צילום: דור קדמי
פטריק היו, ואם בעוד אלף שנים, דימוי הצבה מתוך !Excavation Mark חשיפה שימור האדרה. אוצר: עמית שמאע. צילום: PD Studio פטריק היו, ואם בעוד אלף שנים, דימוי הצבה מתוך !Excavation Mark חשיפה שימור האדרה. אוצר: עמית שמאע. צילום: PD Studio

על התוכנית:

אמת או פוסט-אמת? אולי עובדה אלטרנטיבית? המציאות והיום-יום שלנו הפכו למורכבים מאד. ניתן לומר שאפשר לבחון כמעט כל מצב, מהרבה מאוד פרספקטיבות ולעיתים כולן נכונות.

בואו להיות הדור הבא של מעצבי/ות האמת!

בשנים האחרונות שאלות של חברה, תרבות, אמנות עיצוב וארכיטקטורה מתבססות על ידע נרחב ומחקר רב תחומי. אנחנו צריכים/ות לדעת לשאול שאלות. אנו צריכים/ות לדעת איזו תחום מחקר מתאים לאיזה ענין, מדעי הרוח או מדעי החברה? אולי מדע וטכנולוגיה? אנחנו צריכים/ות לדעת איך לגשת לידע תיאורטי, אבל רוצים/ות גם ידע מעשי. בנוסף, עלינו להבין את המסגרות הנלוות לתחומי התרבות: אוצרות, מוזיאולוגיה, כתיבת ביקורת על אמנות או תרבות.

אלו רק חלק מהמומחיות שמגשרות לקהל יצירות אמנות ועולמות תרבותיים. אלו רק חלק מהאמצעים בהם עשייה תרבותית נראית ומוצגת, ואלו תחומים בעלי חשיבות מכרעת לכל העוסקים/ות בתרבות.

התכנית מציעה תואר מוסמך (מ.א. עם תזה ובלי תזה) במדיניות ותיאוריה של האמנויות – בשתי מגמות: אוצרות וכתיבה ביקורתית. זוהי תכנית ייחודית המכשירה אוצרים ואוצרות, בעלי/ות גלריות, בעלי/ות תפקיד במוסדות אמנות אחרים, כותבי וכותבות ביקורות, כותבי/ות קטלוגים וחוקרי/ות תרבות ואמנות. התכנית פונה לאנשי ולנשות מקצוע עם ידע רחב אופקים ובסיס עיוני מעמיק של עולם התרבות. התכנית מתאימה לבוגרי ולבוגרות בצלאל ולבעלי ולבעלות תואר ראשון באוניברסיטאות ובמכללות האקדמיות.

עם סיום הלימודים התוכנית, בשיתוף עם מוזיאון ישראל, מציעה קורס ייחודי המעניק תעודת אוצרות מוכרת על ידי משרד התרבות.

Top עיצוב : RE-LEVANT