אמנויות .M.F.A

התכנית לתואר שני באמנויות (.M.F.A) היא המסלול הוותיק ביותר ללימודי מוסמך בבצלאל. זו התכנית היחידה בישראל המבוססת על עבודת סטודיו וככזו תנאי הקבלה והמיון אליה תחרותיים ביותר. תכנית ה- .M.F.A פועלת כחממה המספקת לאמניות ולאמנים מבטיחות/ים הזדמנות ייחודית לשכלל פרקטיקות יצירה בעודן/ם מפתחות/ים גוף עבודות מקורי וממוקד.

אחד העקרונות המנחים המרכזיים בתכנית צומח מן התפיסה שאמן או אמנית אינם פועלים במנותק מהעולם, אלא תמיד מושפעות ומושפעים במידה זו או אחרת מן האקלים האינטלקטואלי, הערכי והתרבותי של הזמן והמקום שבהם הם פועלים. גישה זו מקבלת משנה תוקף במשכנה הייחודי של התכנית, שמחדד עקרון מרכזי זה ואת זהות התכנית. לימודי התיאוריה והסדנאות מתקיימים בקמפוס הראשי של בצלאל בירושלים, בעוד שחללי הסטודיו האישי שוכנים בדרום תל אביב, במבנה ששימש בעבר כמפעל טקסטיל. זהו אזור מגוון תרבותית וחברתית המחבר בין מהגרים למקומיים – שכונה תעשייתית באופייה שחיי היום־יום בה מתנהלים בין אתרים היסטוריים בעלי חשיבות ליהודים, מוסלמים ונוצרים.

בנוסף להקשר המקומי, מתייחסת התכנית גם למציאות ולהקשר הגלובליים שבהם פועלים אמנים ואמניות בתחילת דרכם, ופותחת את הדלת למגוון רחב של שיתופי פעולה בינלאומיים עם תכניות מקבילות, מרצות ומרצים מובילים. לאורך כל תקופת הלימודים זוכים הסטודנטיות והסטודנטים ללווי והנחיית סגל המרצים הרב־תרבותי של התכנית לצד אמנים ואמניות בינלאומיים ומקומיים. מפגשים משמעותיים ופוריים אלו מובילים לא פעם לדיאלוגים מעשירים, לתובנות חדשות וליצירת קשרים הנמשכים גם לאחר סיום הלימודים.

התכנית מעניקה לסטודנטים חופש אקדמי מוחלט לצד חשיפה למגוון רחב של גישות ורעיונות אמנותיים, זאת כדי לחדד מיומנויות ניתוח השוואתי ואת נקודת המבט הביקורתית שלהם. לצד אלה, רוכשים הסטודנטיות והסטודנטים את הכלים המעשיים הנחוצים להם לסלילת דרכם בשדה האמנות המקומי ומעבר לו, כאמניות וכאמנים פעילים ורלוונטיים, כאזרחי העולם המעורבים תרבותית פוליטית וחברתית.

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA תחת מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.
להרשמה ליום פתוח
הירשמו עכשיו: