למה תואר שני בבצלאל

 • למה תואר שני בבצלאל

  תכניות התואר השני בבצלאל מיועדת לבעלי תואר ראשון שהפגינו מצוינות בתחומם; הסטודנטים והסטודנטיות מגיעים מכל רחבי הארץ, רבים לאחר מספר שנים בהן התקדמו בשדה המקצועי, מתוך שאיפה לפתח, לחדד ולהעניק משמעות נוספת ליצירתם.ן.

  במהלך הלימודים תשתלבו בזירות היצירה והמחקר פורצי הדרך, תכירו יוצרים ויוצרות פעילים.ות מדיסציפלינות שונות, ואנשי ונשות תעשיה שיהפכו לשותפים ושותפות בהמשך הדרך.

  זוהי ההזדמנות לדייק, להעמיק, לבחון, לחקור, להסתער על אתגרים חדשים ולהוביל את המציאות המשתנה.

 • איכות ומצוינות

  בצלאל היא האקדמיה המובילה והותיקה בישראל לאמנות, לעיצוב ולארכיטקטורה ואחת האקדמיות החשובות בעולם.
  בזכות התשוקה ליצירתיות, ותגובותיה לשינויים תרבותיים וטכנולוגיים ותוך הקפדה על איכות ומצוינות, מובילה בצלאל כבר למעלה ממאה שנה את השיח התרבותי והאמנותי בארץ, וממלאת תפקיד מכריע בשדה התרבותי.
  בוגרי ובוגרות בצלאל הם.ן חוד החנית של האמנים.ות, המעצבים.ות, הארכיטקטים.ות והמנהלים.ות בתחומים אלו בארץ ובעולם.

 • פיתוח אישי ומקצועי

  תכניות התואר השני בבצלאל מהוות חממה לפיתוח רעיונות בסביבה יוצרת המפרה את החשיבה ומאפשרת מרחב לביטוי, תוך שכלול הפרקטיקה המחקרית והמעשית.

  תכניות הלימודים הייחודיות מעניקות כלים להתנעת תהליכים מרכזיים, להתבוננות מקורית, מעמיקה וביקורתית ולקבלת החלטות משמעותיות במגוון תחומי ידע.
  זוהי הזדמנות מקצועית ואישית חד פעמית, לזקק ולשכלל את יכולת ההבעה, את הכישורים המקצועיים ואת היכולות הטכניות בסביבה בלתי מתפשרת תוך חתירה תמידית למצוינות.

 • נטוורקינג לחיים

  התואר השני בבצלאל מפגיש אתכם.ן עם קולגות – סטודנטים.ות ומרצים.ות גם יחד, ויוצר חיבורים בין יוצרים.ות מדיסציפלינות שונות, אנשי ונשות תעשיה ומחקר, עובדי ועובדות המגזר השלישי המובילים והמובילות בתחומם. כל אלו מהווים הון אנושי ייחודי מסוגו, שיתוף של רעיונות ותחומי ידע, תמיכה ודחיפה קדימה, וכן רשת רחבה של קשרים וחיבורים מקצועיים וגיבוש קהילה יוצרת.

 • תרומה לחברה

  תכניות התואר השני בבצלאל הן פורצות דרך, השואפות לעשות שינוי לטובה בעולם. בתכניות סקאלה רחבה של יוצרים ויוצרות מדיסציפלינות שונות, אך בעלי מטרות ושאיפות משותפות – לפיתוח אישי ומקצועי וכן ליצירת שינוי משמעותי ואימפקט חיובי בחברה, בתרבות, בסביבה ובחינוך, תוך שאילת שאלות וערעור על המובן מאליו.

 • סגל ההוראה המוביל בארץ

  המרצים והמרצות בבצלאל הם מן האמנים.ות, האדריכלים.ות, המעצבים.ות והאוצרים.ות המובילים בישראל, ואף בעלי שם ומוניטין בינלאומיים. מעצבים ומעצבות העובדים עבור החברות המובילות בארץ ובעולם, בהייטק, בחברות עסקיות ובמוסדות התרבות; אמניות ואמנים המציגים תערוכות יחיד במוזיאונים הנחשבים בעולם; אדריכליות ואדריכלים המתכננים ואחראים על פרויקטים גדולים ומרכזיים. את הידע והניסיון הם מעניקים לסטודנטים ולסטודנטיות של התואר השני, בהנחיה אישית שמטרתה להזניק את הקריירה ולבסס את אלו שיובילו את שדה התרבות על שלל רבדיו.

 • תכנים עשירים המותאמים למציאות המשתנה

  תכניות הלימוד הן מולטי-דיסציפלינריות וכוללות תכנים עדכניים, חדשניים ומגוונים. במהלך הלימודים מתקיים שילוב בין מחקר, עיצוב, ניהול, טכנולוגיה ופיתוח אישי תוך יצירת חיבורים והתייחסות לסוגיות שעל סדר היום במרחב המקומי והבינלאומי. שילוב זה מרחיב את המבט, מייצר העמקה בתחומים השונים, מעשיר ומאתגר את הידע הקיים.

  במהלך הלימודים לתואר השני, תשכללו את ארגז הכלים המקצועי ואת המיומנויות שלכם.ן. זאת, הן על ידי תשתית תיאורטית רחבה והן באמצעות פרקטיקה, לימודים מעשיים ושיטות מחקר עכשוויות.
  סביבת הלימודים אדפטיבית ודינמית, ומספקת תשתית לסטודנטים.יות לדיוק השפה האישית ולגיבוש דרכים חדשות להתמודדות עם השינויים התכופים בשוק העבודה ובעולם האמנות והעיצוב, עם האתגרים הדחופים ועם העולם המשתנה. כל זאת ליצירת סדר יום של שינוי, אחריות ויצירתיות.

 • חדשנות ושיתופי פעולה

  מיסודה ב-1906 ועד היום, בצלאל שמה דגש על שמירת המסורת תוך קידום חדשנות ופעילות פורצת דרך מבחינה חומרית ומעשית. בצלאל מקפידה לפעול בקדמת הטכנולוגיה ולהיות בחזית היצירה העולמית, תוך שיתופי פעולה מרתקים ופורצי גבולות עם חברות טכנולוגיות, סטארט אפים, חברות רפואיות, משרדי ממשלה, גופי תרבות ומחקר שונים, גלריות מובילות לאמנות ומוזיאונים.
  מגוון הסדנאות והמכשור הקיימים באקדמיה הם מהמתקדמים בארץ, ומכשירים את הסטודנטים והסטודנטיות לתארים השניים לעבודה בסביבה דיגיטלית, ליצירה, לעיצוב ולפיתוח חדשני. זאת, בכדי שבוגרי ובוגרות תכניות התארים השניים של בצלאל יהיו הראשונים להשתלב כמעצבים.ות, כאוצרים.ות, כמתכננים.ות, כאמנים.ות בעמדות מפתח בתחומם.

 • בינלאומיות

  בתור המוסד הוותיק והחשוב ביותר לעיצוב ולאמנות בישראל, לבצלאל היסטוריה ארוכה של שיתופי פעולה בינלאומיים עם אקדמיות, מוסדות תרבות, ודמויות מובילות ברחבי העולם. תכניות התארים השניים מקדמות חיבורים ושיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים מובילים בעולם, קבוצות מחקר, תעשיות ואמנים.ות ומעצבים.ות בולטים, תוך כדי טיפוח פרוייקטים, מפגשים וקשרים בינלאומיים התורמים להתבוננות רפלקטיבית על העשייה המקומית ולהפריה הדדית.

  הקשרים בין-תרבותיים ובינלאומיים באמצעות למידה, יצירה ומחקר משותפים מאפשרים הכרות עם רעיונות ושיח חדשים ומעודדים דיונים עשירים ומאתגרים וחשיבה מחודשת על הנחות המוצא.
  תכניות התארים השניים בבצלאל חושפות את הסטודנטיות והסטודנטים להיכרות עם המגמות העולמיות, מביאות להתבוננות רחבה וגלובלית ומעודדות אותם באופן מתמיד לפרוץ קדימה, לאתגר ולהעז.

אתר זה מוגן ע"י reCAPTCHA תחת מדיניות הפרטיות ותנאי השימוש של גוגל.
להרשמה ליום פתוח
הירשמו עכשיו: